Nowości  Pomorze Środkowe  Atrakcje  Noclegi    
 


Pomorze Środkowe > Piąty sezon roweru miejskiego w Koszalinie

2022-03-01 Piąty sezon roweru miejskiego w Koszalinie

Wystartował kolejny, piąty już sezon Koszalińskiego Roweru Miejskiego.

W Koszalinie do dyspozycji jest 170 rowerów miejskich, w tym 15 rowerów z fotelikiem dziecięcym.


Koszaliński Rower Miejski (grafika: Nextbike)

Aby korzystać z rowerów miejskich niezmiennie należy aktywować zarejestrowane konto wpłacając na nie 20 zł - z czego 10 zł to opłata inicjalna, a drugie 10 zł to środki, które będzie można wykorzystać na wypożyczenia rowerów przekraczające 20 min darmowego czasu. Rowery można wypożyczać za pomocą mobilnej aplikacji, terminala na stacji, karty RFID lub telefonicznie poprzez Biuro Obsługi Klienta.

W poprzednim sezonie wszystkie jednoślady zostały wyposażone w blokadę O-lock, znajdującą się na tylnym kole. Zmiana ta oznaczała przejście systemu na technologię 4G. Na stacjach wciąż znajdowały się stojaki, niemniej jednak służyły nie do zwrotu, a jako oparcie dla roweru. Zamek ze stojaka ustąpił miejsca dla blokady na rowerze.

System roweru miejskiego w Koszalinie obsługiwany jest przez wywodzącą się z Niemiec spółkę Nextbike. W koszalińskim systemie zarejestrowanych jest 17,5 tys. użytkowników, którzy do tej pory wynajmowali rowery ponad 192 tys. razy.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego PomorzeŚrodkowe.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Pomorzu Środkowym za darmo.

Pomorze Środkowe na serwisach społecznościowych: