Nowości  Pomorze Środkowe  Atrakcje  Noclegi    
 


Pomorze Środkowe > Stanica Wędkarska w Szczecinku już otwarta

2016-06-19 Stanica Wędkarska w Szczecinku już otwarta

W Szczecinku oddano do użytku Stanicę Wędkarską. Jest to kompleks obejmujący wiatę dla wędkarzy i pływające pomosty z 50 miejscami do cumowania łodzi.

Stanica Wędkarska stanęła przy ul. Kilińskiego na terenie plaży miejskiej.

Stanica Wędkarska w Szczecinku
Stanica Wędkarska w Szczecinku

W drewnianej wiacie wędkarze składować mogą m.in. związkowe łodzie. Jest też miejsce na składowania wioseł, kapoków, kotwic oraz reszty wyposażenia wędkarskiego.

Wykonano także betonowy slip umożliwiający wodowanie łodzi.

Plakat z okazji otwarcia Stanicy Wędkarskiej w Szczecinku
Plakat z okazji otwarcia Stanicy Wędkarskiej w Szczecinku (grafika: UM Szczecinek)

Całość Stanicy Wędkarskiej została oświetlona. Prąd został doprowadzony także do pływających pomostów. Dzięki temu wędkarze mogą załadować akumulatory do silników czy też zaparzyć sobie kawę i herbatę.

"Wędkarze już mnie 'upominają', że to ich królestwo jest za małe. No i namawiają, by budować kolejne pomosty dla łodzi w pobliskiej zatoce. Zobaczymy. Ale gdy rzeczywiście się okaże, że miejsca na stanicy jest za mało, pomyślimy o zaadoptowaniu tej zatoczki." - powiedział Jerzy Hardie-Douglas, burmistrz Szczecinka.

Przy okazji oficjalnego otwarcia odbyły się zawody wędkarskie.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego PomorzeŚrodkowe.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Pomorzu Środkowym za darmo.

Pomorze Środkowe na serwisach społecznościowych: